Stomatologia dziecięca

Wizyty u dentysty są prawdziwym wyzwaniem dla dzieci, rodziców i….lekarzy :).

 

Stworzyliśmy gabinet przyjazny dla dzieci. W Dentical Center Wilanów lekarze zajmujący się leczeniem dzieci, charakteryzują się wyjątkową delikatnością i wrażliwością – są doskonale przygotowani do kontaktu z nawet najbardziej nieufnym maluchem.

Pierwszą w życiu wizytę najlepiej przeprowadzić zanim dziecko skończy 2 lata. Zapraszamy najmłodsze dzieci z rodzicami w celu zapoznania się z gabinetem i lekarzem. Poprzez zabawę przedstawiamy dziecku jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym. Mały pacjent zanim usiądzie na fotelu może obejrzeć gabinet, zaprzyjaźnić się z lekarzem i zadać pytania, na które zawsze dostanie dokładną odpowiedź. Zazwyczaj taka pierwsza wizyta kończy się na zapoznaniu dziecka z gabinetem. Zabiegi profilaktyczne lub leczenie przeprowadzamy na kolejnej wizycie.

W naszej Klinice nie leczymy dzieci „na siłę”. Zawsze staramy się, aby dziecko było spokojne, odprężone i poinformowane o tym, co będzie się odbywać na wizycie. Współpraca małego pacjenta podczas leczenia jest niezmiernie ważna, i tylko wtedy przynosi zamierzone efekty.

Gabinet stomatologiczny dla dzieci jest kolorowy i wesoły, a w poczekalni jest specjalny kącik zabaw, gdzie zawsze są ciekawe książeczki, kolorowanki i zabawki.

Po wizycie każdy dzielny pacjent jest doceniony i dostaje mały upominek, a w przedszkolu może pochwalić się nową kolorową plombą.

Kluczową rolę w przygotowaniu dzieci do wizyty stomatologicznej odgrywają rodzice. Najważniejszą sprawą jest tak przygotować dziecko do wizyty, by nie czuło lęku. Niezmiernie często rodzice przekazują podświadomie złe emocje i wypowiadając kombinację słów „nie bój się, nie będzie bolało” powodują, że dziecko reaguje zupełnie odwrotnie. Najważniejsze jest, by nie doprowadzić do stanu kiedy pierwsza wizyta u dentysty jest spowodowana bólem zęba. Najlepiej profilaktycznie zapoznać dziecko z gabinetem zanim zacznie się coś dziać.

Ciągle jeszcze spotykamy pogląd, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć bo …i tak wypadną. Najważniejsze jest, żeby rodzice mieli świadomość, że nieleczone zęby mleczne u dzieci mają ogromny wpływ na kształtowanie się zębów stałych, zachowanie prawidłowego zgryzu i ogólny stan zdrowia dziecka. Rodzice powinni zadbać o pierwsze zęby swoich dzieci, przestrzegać higieny i prawidłowej diety, a w odpowiednim czasie przyprowadzić dziecko na wizytę do stomatologa.

Z miłą chęcią lekarze w naszej klinice odpowiedzą na każde pytanie związane z wizytą Państwa dziecka oraz poinstruują jak przygotować je do pierwszej wizyty u dentysty.

© 2021 DenticalCenter.pl

Back to top