Endodoncja

W Dentical Center Wilanów leczenie kanałowe wykonujemy z użyciem MIKROSKOPU.
Dzięki temu możemy zwiększyć skuteczność leczenia kanałowego oraz poprawić komfort przyjmowania pacjenta podczas wizyty.

 

Wartość leczenia kanałowego:

Leczenie kanałowe gwarantuje w większości przypadków utrzymanie zęba przez dlugie lata bez konieczności usuwania go.

Leczenie endodontyczne stosowane jest w sytuacji, kiedy ząb obumarł lub znajduje się w stanie zapalnym. Polega ono na oczyszczeniu kanału zęba z resztek obumarłej miazgi oraz bakterii lub w sytuacji powtórnego leczenia na udrożnieniu kanału ze starych materiałów wypełniających i cementów.

Leczenie kanałowe wykonywane jest standardowo w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg, kojarzony kiedyś z bólem jest bezbolesny.

Zakres zabiegów endodontycznych wykonywanych w Dentical Center Wilanów:
 • pierwotne leczenie kanałowe
 • powtórne leczenie kanałowe (reendodoncja)
 • znajdowanie kanałów dodatkowych
 • udrażnianie zobliterowanych (zarośniętych) kanałów
 • wyjmowanie starych złamanych narzędzi z kanału
 • wyjmowanie starych wkładów koronowo ­ korzeniowych
 • zamykanie perforacji kanału

 

Instumentarium wykorzystywane w Dentical Center Wilanów podczas leczenia endodontycznego:
 • mikroskop ­ precyzja
 • koferdam ­ bezpieczeństwo
 • ultradźwięki ­ większa skuteczność
 • endometr ­ dokładność
 • ręczne i maszynowe narzędzia do udrażniania i opracowywania kanałów
 • mikromotor endodontyczny
 • zdjęcia rtg weryfikujące przebieg oraz zakończenie leczenia

 

Mikroskop – precyzja

Skomplikowanie anatomii zęba i systemu kanałów powoduje dużo trudności w leczeniu endodontycznym zębów. Podstawą do precyzyjnego leczenia jest dobra widoczność i dostęp do kanałów. Mikroskop stomatologiczny zapewnia nawet 25 krotne czy 40 krotne powiększenie, dzięki czemu możliwe jest odnalezienie dodatkowych kanałów, usuwanie złamanych w przeszłości narzędzi oraz udrożnienie zarośniętych lub „zapchanych” kanałów.

 

Koferdam ­ – bezpieczeństwo

Podstawą powodzenia leczenia endodontycznego (kanałowego) jest praca w warunkach aseptycznych bez dostępu śliny i bakterii znajdujących się w jamie ustnej pacjenta. Przyrządem do takiej pracy jest koferdam kolorowa guma, którą zakłada się na leczony ząb przy pomocy specjalnej klamry. Założenie koferdamu nie jest trudne i nie powoduje znacznego dyskomfortu u pacjenta. Zalety koferdamu są nieocenione. Zabezpiecza on zęba przed dostępem bakterii z zewnątrz oraz zabezpiecza pacjenta przed przedostaniem się do jamy ustnej instrumentów oraz płynów, stosowanych do udrażniania i dezynfekcji kanału korzeniowego. Koferdam zapewnia suchość, dobrą widoczność oraz zwiększa kontrast pola zabiegowego, dzięki czemu lekarz lepiej widzi i precyzyjniej może leczyć.

 

Ultradźwięki ­ – większa skuteczność

Alternatywą do tradycyjnych narzędzi oraz sposobów dezynfekcji kanału są ultradźwięki. Służą do udrażniania kanałów ze starych materiałów i cementów. W powiększeniu mikroskopu możemy precyzyjnie nakierować narzędzie ultradźwiękowe, tak by nie uszkadzać ścian kanału. Dodatkową zaletą ultradźwięków w nowoczesnej stomatologii jest ich rola w płukaniu systemu korzeniowego .Płyny dezynfekujące aktywowane ultradźwiękami, mogą przedostać się w każdą szczelinę i zakamarek kanału. Użycie ultradźwięków daje lepsze wyniki leczenia.

 

Endometr ­ – dokładność

Służy do dokładnego zmierzenia długości kanału. Dzięki niemu lekarz wie, do którego miejsca musi opracować a następnie wypełnić kanał.

© 2021 DenticalCenter.pl

Back to top